הכשרת מוהלים

הכשרת מוהלים

בס"ד
הכשרת מוהלים.

שלום לכם הורים וסבים יקרים.
אנסה במאמר זה, לסכם לכם אחת ולתמיד, מהן ההכשרות הדרושות למוהל, שאגב, זה לא אמור להיות המרכיב העיקרי להשפעה בבחירת מוהל, אלא מרכיב מתוך מערך השיקולים, אך בפירוש זהו הבסיס.

קצת היסטוריה:
על פי ההלכה, מי שאמור למול את הנולד, הוא לא אחר מאשר אבי הבן. במידה והאב אינו יודע למול את בנו, הוא רשאי לבחור כל יהודי אחר אשר מוכשר למלאכה. במהלך עשרות השנים האחרונות, גברה שימת הלב והדגש על ביצוע מוקפד של המילה, ובהתאם פותחו שיטות לביצוע ברית, בהן התינוק כמעט ועד אינו בוכה בכלל.
תמיד, בכל קהילה יהודית בארץ ובתפוצות, קיים יהודי, מיוחד שכזה, שיש לו את הכישרון למול באופן הלכתי ומופלא. אלו הם המוהלים.
אומרים שמזהים אותם כבר כשהם ילדים, בשעת ברית, הם אלו שמתקדמים לסנדק כדי לראות את מלאכת המילה, הם עומדים בשקט, סקרנים, לומדים.

העולם המודרני:

כיום, להורים חשוב מאוד שמוהל יגיע עם המלצות.
עם התפתחות הטכנולוגיה והרפואה, הורים שואלים יותר שאלות, יותר סקרנים, יותר משתפים.
בדרך כלל מחפשים את התשובות בטלפון הנייד דרך מנוע חיפוש או אינדקס כזה או אחר.
כן תשאלו שאלות את הקרובים אליכם, חברים ומשפחה, אבל אם כבר שוטטתם באינטרנט, ונתקלתם בעמוד הזה שאתם קוראים כאן… קחו לכם כמה טיפים מעולים לאיסוף המידע על המוהל שלכם.

קורס מילה:
היום לעומת פעם, יש כמה מכונים בולטים להכשרת מוהלים. המכונים האלו מעבירים קורסים רחבים שנועדו להכין את המוהלים עם ידע רחב לקראת ברית המילה. מלבד הניסיון הנדרש והנבנה, המתלמדים עוברים הכשרות בנושאים: תהליך ברית המילה, מערכת הדם, הלב והריאות, החייאה, אנטומיה ופיזיולוגיה של מערכת השתן והכליות והגיד, מערכות העצבים, הנשימה, והעיכול, מערכת העור. הכנות ובדיקות לפני הברית, ברית נדחה, בריתות מיוחדות, דיני ומנהגי מילה הנחוצים למוהל, ועוד מגוון נושאים חשובים.
שאלו את המוהל, האם עבר הכשרה כזו והיכן? באיזה מכון עבר את הקורס?

ניסיון:
חשוב, כן, גם זה, ישנם מוהלים צעירים עם ניסיון עתיר, מכאן שאין לפסול אותם ישירות, ומאידך, אין לפסול מוהלים מבוגרים שיש להם ניסיון רב. שאלו המוהל, כמה זמן הוא עוסק במלאכה, חברו את זה עם סוגיית ההכשרה המופיעה כאן למעלה, ואני מאמין שהחיבור שבין שניהם, יעשה לכם את החשבון ואת ההרגשה, ויעזור לכם להחליט, האם זהו המוהל בשבילכם.

דברים שרציתם לשאול:
אילו הכשרות יש למוהל? האם יש תעודות הסמכה כאלו או אחרות? מהי הזמינות? האם המוהל מגיע לפני ואחרי לבדוק את התינוק. האם המוהל זמין גם בשעות הלילה לטלפונים? מה עושים במקרה חירום? כמה ניסיון יש למוהל? מה צריך להכין?

הכי חשוב, אל תתביישו לשאול, הרי זה הילד שלכם, וזכותכם המלאה לדרוש את הטוב בעבורו.

אני זמין לכל שאלה
מוהל אליהו ריימונד

/ כללי

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים